Týden na trzích podle burzovních grafů: Rekordní hodnoty, na býčí oslavu je ale brzy
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Rekordní hodnoty, na býčí oslavu je ale brzy

Index S&P 500 v týdnu dvakrát uzavřel na novém historickém maximu a přidal 0,31 %. Ani tak ale býci nemají vyhráno, na potvrzení růstového trendu si ještě musíme počkat.

Technická analýza VIX Volatilita Americké akcie S&P 500

S&P 500

Nejjednodušším potvrzením prolomení rezistence by byla vyšší zavírací cena než intradenní maximum indexu na úrovni 2 125,92 bodu. V pátek k tomu ale, navíc při nízkém objemu obchodů, nedošlo. Nejbližší silný support (hladina podpory) je na dubnových a květnových minimech v zóně 2 067 až 2 072 bodů.

Jak vypadá situace optikou Fibonacciho úrovní? Zavírací cena nad 2 122,10 otevřela možnost na růst k 50% Fibonacciho prodloužení (2 140,70). Na opačné straně je nejbližší support na 23,6% Fibonacciho prodloužení (2 099,10) a další na 14,6% prodloužení (2 084,90).

S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX příliš nenaplňuje svoji pověst indexu strachu. Zůstává na nízkých hodnotách a od významné hladiny 17 bodů je aktuálně hodně vzdálen.

VIX - technická analýza

Závěr

Index S&P 500 po čtvrteční rally uzavřel na novém maximu a v pátek ho ještě mírně posunul. Od začátku března je to již poosmé, co se do této zóny vyšplhal. Při předchozích pokusech se vždy vrátil na nižší hodnoty v rámci dlouhodobějšího rozpětí. Bude tentokrát býčí útok úspěšný? Negativním faktorem na čtvrtečním růstu je to, že k němu došlo před páteční expirací opcí, což je často období, kdy se index dostane na úroveň, na níž "má být".

Index S&P 500 je tedy na horní hraně rozpětí, ve kterém se pohybuje několik měsíců. Stále chybí silná pozitivní zpráva, která vyvolá chuť k dalším nákupům. Býčí trh ale pokračuje, na tom se nic nemění. K nejbližší psychologické hladině 2 150 bodů chybí sice jen 1,3 %, na bezproblémový růst z předchozích let ale můžeme zapomenout.

před hodinou

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice