Je vám na trzích horko? Na těchto sedmi se spolehlivě zchladíte
|

Je vám na trzích horko? Na těchto sedmi se spolehlivě zchladíte

Světový nemovitostní trh pokračuje v oživení. Boom ale neprobíhá všude stejným tempem, některé trhy s bydlením dokonce na hodnotě prudce ztrácejí.

Nemovitosti Investiční alternativy Realitní trh Bydlení Světová ekonomika

Podle Global Property Guide rostly za první kvartál 2015 ceny domů v 25 z 38 světových nemovitostních trhů, pro které jsou zatím dostupná inflačně očištěná data. Trhů, kde ceny nemovitostí klesaly, nebylo mnoho. Kterých sedm zemí se potýká s nejhlubším poklesem cen domů?

7. Španělsko

Ceny nemovitostí ve Španělsku klesly meziročně o 2,12 %, což je znatelné zlepšení oproti minulému roku, kdy byl pokles dokonce 5,41%.

6. Mexiko

Ceny bydlení v Mexiku klesly meziročně o 2,43 % ve srovnání s růstem o 0,82 % v roce 2015.

5. Dubaj

Meziroční pokles cen nemovitostí dosáhl 2,72 %, což je daleko horší výsledek, když číslo porovnáme s 31,57% růstem v roce 2014. Dubaj se projevila jako nejvíce volatilní trh, výjimkou nejsou dvojciferné procentuální ztráty následované dvojcifernými zisky.

4. Singapur

Ceny bydlení v Singapuru klesly meziročně o 3,42 %, loni se v prvním kvartálu snížily o 1,91 %.

3. Peking

Ceny domů klesly meziročně o 5,33 %. Je to smutný výsledek, když vezmeme v úvahu, že loni zažíval Peking 10,04% růst. V situaci klesajících cen nemovitostí čínská vláda pracuje na tom, aby zabránila krachu. Uvolňuje podmínky pro udělování hypoték a skupuje neprodané domy.

2. Rusko

Meziročně v Rusku padaly ceny o 9,61 %, před rokem o 5,15 %. Tlak na realitním trhu je pouze jedním ze symptomů ruské finanční krize způsobené klesajícími cenami ropy a sankcemi.

1. Kyjev

Ceny kyjevských nemovitostí se propadly o neuvěřitelných 36,51 % meziročně, loni se ve stejné době snížily jen o 2,92 %.

Vývoj cen domů v jednotlivých zemích v 1Q2015
09:52

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice