Jsou německé akcie stále lukrativní zboží, nebo je načase pořádný SHORT?
|

Jsou německé akcie stále lukrativní zboží, nebo je načase pořádný SHORT?

Německý akciový index DAX se pohybuje relativně nedaleko svých historických maxim. Býčí trh, který začal krátce po poslední finanční krizi, pokračuje. Německo je největší evropská ekonomika a slabé euro mu prospívá, což by mělo pomáhat i německým společnostem. A pokud by se růst cen akcií přece zastavil, otevírá se možnost spekulací na pokles, takzvaného shortování. Podívejme se na některé konkrétní tituly.

Německo DAX Akciové tipy Investiční tipy

BMW

Cena akcií slavné automobilky zhruba čtyři měsíce klesá a není daleko od ročního minima. Loni v listopadu byl titul na dně, ale rychle se vzpamatoval. BMW může být již nyní zajímavou nákupní příležitostí, opatrnější investoři s nástupem do pozic asi ještě počkají. Důvod k dalším výrazným propadům kurzu byste ale hledali jen stěží. Velké analytické domy v posledních týdnech spíše zvyšovaly cílové ceny akcií BMW.

BMW

E.ON

Akcie hledají směr. Na roční minimum spadly 8. července, od té doby ale titul získal zpět zhruba 5 %. Jde pouze o korekci propadu, nebo začátek nového trendu? Krátkodobě je fundament (nízké ceny elektřiny i zemního plynu) proti firmě, pokud by se jí ale podařilo ve větší míře přeorientovat na obnovitelné zdroje energie, v Německu politicky velice prosazované, mohly by firmu čekat světlejší zítřky. Bude to ale chtít velké investice. Analytici jsou ale ve svých aktuálních výhledech, pokud jde o cenu akcií E.ON, velice optimističtí.

E.ON

Bayer

Globálně působící společnost, která podniká v odvětvích zdravotní péče, výživy, ochrany rostlin nebo třeba vývoje a výroby high-tech materiálů. Hlavně Bayer HealthCare má potenciál, léky se v době stárnutí populace budou prodávat minimálně stejně dobře jako dosud. Akcie firmy mají za sebou velice dobrý rok, na maximu byly zhruba před třemi měsíci. Opatrnější investoři asi s nákupem ještě počkají, analytici ale svými cílovými cenami implikují růstový potenciál i v desítkách procent. Firma ve druhém čtvrtletí překvapila čistým ziskem vyšším, než čekali analytici.

Bayer

Continental

Firma spojená s výrobou automobilů doslova pupeční šňůrou. Její akcie jsou poblíž maxima, investice do automobilového sektoru by se ale v Německu mohla vyplatit, protože jde o významné odvětví celé ekonomiky. Investory v současnosti ale může odrazovat právě vysoká cena akcií. Analytici jsou sice optimističtí (doporučení "prodávat" jsou naprostou výjimkou), možná ale právě Continental je vhodným kandidátem na krátkodobou spekulaci na pokles.

Continental
Zdroj: Bloomberg, Reuters
09:52

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice