První týden výsledkové sezóny jako příležitost ke spekulaci

| redakce

Výsledková sezóna za čtvrté čtvrtletí se naplno rozjede v pondělí tradičně reportem hliníkárenského koncernu Alcoa. Kromě velkých bank a Intelu přijde na řadu i spousta menších firem, které nabízejí v době zveřejňování čísel mimořádně zajímavý potenciál zisku pro ty, kdo se nebojí spekulovat.

Výsledková sezóna v USA začíná. Jak ukazuje první graf, rozjíždět se bude pomalu.

Počty amerických firem zveřejňujících výsledky v jednotlivých dnech
Počty amerických firem zveřejňujících výsledky v jednotlivých dnechZdroj: Bespoke Investment Group

Hned první týden ale vedle Alcoy slibuje mimo jiné reporty hospodaření od Intelu a velkých bank. Jak často firmy překonávají odhady, shrnuje tabulka.

Firmy, které oznamují výsledky v prvním týdnu americké výsledkové sezóny
Firmy, které oznamují výsledky v prvním týdnu americké výsledkové sezónyZdroj: Bespoke Investment Group
Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 12. ledna (plus výhled na celou výsledkovou sezónu) Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 12. ledna (plus výhled na celou výsledkovou sezónu) Výsledková sezóna za čtvrté čtvrtletí se naplno rozjede v pondělí tradičně reportem hliníkárenského koncernu Alcoa. ...

A teď už slibovaná potrava pro spekulanty. Seznam 50 nejvíce volatilních akcií podle toho, jak cenné papíry reagují na zveřejněné výsledky firem. V seznamu jsou pouze firmy, které mají za sebou historii alespoň 12 kvartálů zveřejňování hospodářských výsledků, jejichž akcie stojí alespoň 5 USD a v průměru se cena jejich akcií po oznámení výsledků v následující obchodní seanci pohne o alespoň 11 %. Jména jako Groupon, Netflix, First Solar, Priceline nebo Pandora znají i mnozí čeští investoři. Kdo chce zkusit rychlou spekulaci během výsledkové sezóny, může vyjít třeba z následujícího seznamu.

Nejvíce volatilní akcie po zveřejnění výsledků firem
Nejvíce volatilní akcie po zveřejnění výsledků firemZdroj: Bespoke Investment Group

Velká volatilita ale není pro každého. Poslední tabulka ukazuje akcie, které po oznámení výsledků firem za posledních 14 let nepředvedly v průměru větší pohyb než o 1,4 % jedním nebo druhým směrem.

Nejméně volatilní akcie po zveřejnění výsledků firem
Nejméně volatilní akcie po zveřejnění výsledků firemZdroj: Bespoke Investment Group

Zdroj: Bespoke Investment Group

reklama
reklama