Když šokujícím předpovědím na celý rok stačí dva týdny

| redakce

Saxo Bank stejně jako každý rok i v závěru toho loňského vydala deset šokujících předpovědí na rok 2015. Některé z nich se ale již v půlce ledna začínají přibližovat realitě.

Například už probíhající ekonomický propad Ruska může vyústit v bouři, jejímž výsledkem budou buď vládou vlastněné společnosti, nebo se vláda sama selektivně zbankrotuje.

Situace v Rusku poněkud zmizela z titulních stránek, řeší se od Ruska odtrženě propad cen ropy, na měnovém trhu se o slovo hlásí hvězdy jako švýcarský frank, v českých podmínkách nepochybně koruna. To ale neznamená, že se krize v Rusku zmírnila.

Velmi blízko se skutečnosti přiblížila také předpověď, podle níž italský prezident Evropské centrální banky opustí svoji funkci. Nyní, když italský prezident Giorgio Napolitano oznámil rezignaci, přišla na přetřes i pozice Maria Draghiho, ačkoli v jeho případě se zdá, že důvodem potenciální rezignace nebude nástup do prezidentského úřadu, ale spíše neshody s řadou členů rady ECB, kteří mají pocit, že Draghi občas říká své názory jménem banky.

V obou případech je ale potřeba uznat, že se samotné předpovědi ještě zdaleka nenaplnily. Připomeňte si všech 10 šokujících předpovědí Saxo Bank na letošní rok.

Saxo Bank: Šokující předpovědi na rok 2015 Saxo Bank: Šokující předpovědi na rok 2015 Každoroční sbírka šokujících předpovědí na další rok. I když je pravděpodobnost každé z nich nízká, ...

Zdroj: Saxo Bank

reklama
reklama