Vítězové a poražení lednového obchodování: Západoevropské akcie, frank nebo třeba Pegas za sebou nechaly americké indexy a ropu

| redakce

Stříbro a americké státní dluhopisy, v závěsu za nimi zlato, švýcarský frank nebo bondy řady zemí západní Evropy. Výborný měsíc mají za sebou také západoevropské akcie. Mezi poražené se naopak zařadily ropa a akcie v USA.

Americké státní dluhopisy mají za sebou nejlepší měsíc od června 2010. Ropa sice oslabila, ale poslední týden byl pro ni díky páteční rally nejlepší od prosince 2013. S&P 500 zažil první dvouměsíční pokles od května 2012. Zlato má za sebou nejúspěšnější měsíc od ledna 2012, ale také nejhorší týden za poslední měsíc a půl. Stříbro zdražilo nejvíce od června 2014. Švýcarský frank má za sebou nejlepší měsíc od prosince 2008, dolar pak od května 2012 a posiluje již 7 měsíců v řadě. Západoevropské akcie si připsaly jako celek zhruba 7 %, nejvíce za 3 roky.

Výkonnost jednotlivých investic v lednu 2015
Výkonnost jednotlivých investic v lednu 2015Zdroj: Bloomberg

Na výkonnost jednotlivých investic se lze podívat i skrze zhodnocení ETF, které sledují daná aktiva, sektory nebo celé trhy:

Výkonnost ETF v lednu 2015
Výkonnost ETF v lednu 2015Zdroj: Bespoke Investment Group

Pro zajímavost výkonnost i výkonnost dalších trhů a konkrétních investic: PX -0,66 %, KB +3,41 %, Pegas Nonwovens +4,58 %, Erste Group Bank na BCPP -4,94 %, O2 C.R. -7,57 %, PLG +5,11 %, Stock Spirits -6,87 %, Unipetrol +4,83 %, CETV -9,1 %, DAX +9,1 %, CAC 40 +7,76 %, DJ EuroStoxx 50 +6,51 %, USD/CZK +7,57 %.

Americké akcie v pátek po váhavém obchodování zamířily hlouběji do mínusu a odepsaly přes procento. Uzavřely tak druhý ztrátový měsíc v řadě Americké akcie v pátek po váhavém obchodování zamířily hlouběji do mínusu a odepsaly přes procento. Uzavřely tak druhý ztrátový měsíc v řadě Americké akcie hned po startu pátečního obchodování zamířily do mínusu. Trh byl pod tlakem kvůli ... Evropské akcie v pátek skončily v mínusu, odpoledne jim přitížil řecký vzdor. V týdenním horizontu se vyvíjely nejednotně Evropské akcie v pátek skončily v mínusu, odpoledne jim přitížil řecký vzdor. V týdenním horizontu se vyvíjely nejednotně Hlavní evropské akciové indexy do páteční obchodní seance vstoupily se zhruba půlprocentními zisky, o něž ...

Zdroj: Bloomberg, SIX Financial Information

reklama
reklama