Bill Gates: To nejlepší, co můžete udělat pro své děti

| redakce

Redaktoři serveru Quartz se při příležitosti vydání výročního dopisu Nadace Billa a Melindy Gatesových nejbohatšího muže planety zeptali, jakou radu by dal rodičům, kteří své děti chtějí do života poslat připravené úplně na všechno. Doporučení, se kterým Gates přišel, je překvapivě jednoduché.

"Všichni by své děti měli od útlého věku motivovat ke čtení, postarat se o rozšiřování jejich slovní zásoby a naučit je formulovat vlastní názory," řekl Gates. "O úspěchu a uplatnění jedince totiž nerozhoduje jen jeho vrozená genetická výbava, ale i prostředí, ve kterém vyrůstá."

Rozvoj čtenářské gramotnosti je v souladu s jednou z hlavních aktivit Nadace Billa a Melindy Gatesových, kterou je podpora vzdělávání, a to nejen v nejchudších regionech světa. Ročně na podporu vzdělávání manželé Gatesovi vydávají stovky milionů dolarů.

Gates velmi dobře ví, o čem mluví. Sám je vášnivým čtenářem a k témuž podle svých slov vede i své děti. Na svém blogu nejbohatší muž planety kromě jiného pravidelně zveřejňuje seznamy knih, které by podle něj měly patřit mezi povinnou četbu každého vzdělaného člověka. I když, pravda, většina těchto knih je určena spíše pro starší čtenáře, takže by s dětmi měli rodiče zůstat raději u jednodušších knih.

Zdroj: Quartz

reklama
reklama