Jedna velice dobrá investice z Hnidous u Kladna

| redakce

Jaromír Jágr se narodil 15. února 1972, je mu tedy již 43 let. Letošní sezóna je zatím jeho asi nejhorší, to ale nic nemění na jeho dlouhodobé pozici nejúspěšnějšího českého hokejisty. Za kariéru v NHL vydělal hodně přes 100 milionů USD, více než kterýkoli jiný hráč (a to hrál ještě několik let v Rusku), dal v ní nejvíce vítězných gólů, je nejstarším autorem hattricku a historicky patří ve statistikách zámořské ligy do nejlepší sedmičky podle bodů, gólů i asistencí. Je víkend, tak snad pár gólů slavné "68" neublíží ani čtenářům Investičního webu.

Po "mladých" letech, kdy tak trochu hledal vztah k reprezentaci, se z něj stala ústřední postava českých výběrů nejen na olympijských hrách, z nichž má zlato a bronz, ale i na řadě mistrovství světa, z nichž má dvě zlata a dva bronzy (první už z roku 1990 ještě v dresu ČSFR).


Mimochodem, 42. narozeniny v neděli slaví také jediná česká olympijská vítězka v klasickém lyžování Kateřina Neumannová. Finiš závodu na 30 kilometrů s hromadným startem na hrách v Turíně, v němž získala své jediné olympijské zlato (alespoň přímo na stadionu, už několik medailí získala i dodatečně po dopingových nálezech soupeřek), si můžete připomenout ZDE.

reklama
reklama