RISK ON! Americká investiční banka nyní zatracuje bezpečná aktiva

| redakce

Michael Hartnett z Bank of America Merrill Lynch v poznámce pro klienty nechodí kolem horké kaše: "Pryč s bezpečím, honem do rizika!"

Co nyní dělají klienti Bank of America Merrill Lynch:?

  • Do evropských akcií za uplynulý týden investovali dalších 5,8 miliardy USD, za šest týdnů je to celkem 21,6 miliardy. To je druhá nejvyšší hodnota za takové období v historii firmy.
  • Do rizikových vysokovýnosových dluhopisů (high yield) již počtvrté v řadě přitekly nové peníze (respektive přibylo investovaných peněz).
  • Bezpečná aktiva jsou nudná. K odlivu peněz došlo na americkém akciovém trhu, na trhu s vládními bondy USA, s cennými kovy i akciemi síťových služeb.

Banka upozorňuje, že sentiment trhu se zlepšuje, ale stále převažují medvědí názory. To je podle firmy kontrariánský signál pro nákup akcií.

V březnu čeká trhy podle Bank of America Merrill Lynch opět vyšší volatilita. Po odeznění aktuální řecké krize se investoři budou nanovo zabývat spekulacemi ohledně prvního zvýšení základní úrokové sazby Fedu. Vzhledem k apetitu po evropských akciích se ale zdá, že dominantním tématem v březnu může být jiná centrální banka, a sice ECB a její kvantitativní uvolňování.

Příliv peněz do evropských akcií (8týdenní klouzavá hodnota)
Příliv peněz do evropských akcií (8týdenní klouzavá hodnota)

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch

reklama
reklama