Toto jsou letos nejvýkonnější americké akcie

| redakce

Americké akciové trhy v týdnu opět posunuly historická maxima, od začátku roku jsou tedy v plusu, byť ne nijak výrazném. Jeden sektor je na tom výrazně lépe než ostatní, některá známá jména z jiných oborů ale za necelé dva měsíce nabídla zhodnocení o desítky procent.

Průměrná akcie z indexu Russell 3000 (který zahrnuje asi 98 % amerického akciového trhu) letos stoupla o 1,68 %. jak jsou na tom jednotlivé hlavní sektory? Jasným vítězem jsou zatím tituly z odvětví zdravotní péče, druhé jsou s velkým odstupem technologické firmy. Nadprůměrný výkon podávají ještě telekomunikace.

Výkonnost sektorů amerických akcií od začátku roku
Zdroj: Bespoke Investment Group

Další tabulka ukazuje 30 nejvýkonnějších akcií z Russell 3000. Sektor zdravotní péče je zastoupen velice hojně, především jde o biotechnologické firmy.

Nejvýkonnější americké akcie od začátku roku
Zdroj: Bespoke Investment Group

Abychom získali obrázek o hvězdách z jiných oborů, musíme tabulku "očistit" a vynechat zdravotní sektor. Mezi nejsledovanější akcie na tomto seznamu patří Netflix a Twitter, obě letos s více než 30% ziskem. Zaujme také Newmont Mining, která se zabývá především těžbou zlata.

Nejvýkonnější americké akcie od začátku roku (mimo sektor zdravotní péče)
Zdroj: Bespoke Investment Group

Data v článku jsou aktuální k 23. únoru 2015.

Zdroj: Bespoke Investment Group

reklama
reklama