Připadáte si tlustí? Tak si dávejte pozor na peníze!

| redakce

Pokud máte starost o to, zda nejste příliš tuční, měli byste se hodně rychle zaměřit na to, jestli je dost tučné vaše konto. Mezi fyzickým stavem a příjmy platí podle nové studie přímá úměrnost.

Z průzkumu provedeném mezi 1 400 klienty TD Bank vyplynulo, že je v současnosti jen jedna třetina Američanů spokojena se svou finanční situací. Když se ale vzorek zúžil na ty, kteří jsou spokojeni se svým fyzickým stavem, číslo vyskočilo na 65 %.

Ryan Bailey, výkonný viceprezident pro vklady, bankovní produkty a platby v TD Bank, tvrdí, že má spokojenost po finanční stránce co do činění s tím, zda se cítíte fyzicky fit. Zdraví lidé většinou řídí své finance mnohem efektivněji než ti, kteří trpí nějakými problémy (například neúspěšně bojují s nadváhou).

Plán nade vše

S jasným plánem v ruce navíc mnohem snáze dosáhnete vytyčených cílů v jakékoli oblasti života. To znamená, že ti, kteří jsou zvyklí neustále pracovat na svém zdraví, mají mnohem větší šanci úspěšně plnit i své finanční cíle. Je to tím, že jim není plánování cizí a že jsou důslední.

Ať už jsou důvody pro korelaci mezi fyzickým a finančním zdravím jakékoli, jedna věc je jasná - muži jsou všeobecně mnohem spokojenější než ženy. Průzkum odhalil, že 42 % mužů je extrémně spokojených s finanční situací, zatímco to samé tvrdí jen 29 % žen.

Nehledě na pohlaví je důležité stanovovat si cíle, jak doporučuje Bailey. A pokud chcete, aby byly plněny, musíte je specifikovat. Cíl "ušetřit peníze" je méně efektivní, než když se zavážete dávat si stanou každý měsíc konkrétní částku. Někdy může také pomoci seznam cílů sdílet s rodinou nebo blízkými přáteli.

Zdroj: MarketWatch

reklama
reklama