Nic není pro hedgeového manažera horší než rozvod. Tedy až na manželství

| redakce

Wall Street není místem vhodným pro řešení vztahů. V jedné akademické studii skupina profesorů zkoumala výkonnost portfoliomanažerů a zjistila, že výnosy jimi spravovaných portfolií klesaly během jejich rozvodu průměrně o více než 7 %. Horší výkon manažeři nevykázali téměř nikdy, vlastně s jedinou výjimkou - když se ženili.

Yan Lu, Sugata Ray a Melvyn Teo jsou autory dokumentu Limited Attention, Marital Events, and Hedge Funds zabývajícího se výkonností portfoliomanažerů během sňatků a rozvodů.

"V porovnání s obdobím před sledovanou životní událostí klesá nadvýnos fondu anualizovaně o 8,5 % během sňatku a o 7,39 % během rozvodu," píše se ve studii. Rozvody jsou bolestivé po všech stránkách, výkonnost hedgeových fondů to jen podtrhuje.

"Rozvod ubere v průměru 15,68 % z nadvýnosu (alfa) u mladšího portfoliomanažera a 4,10 % ročně u staršího portfoliomanažera," vysvětlují autoři.

Kdy se manželství vyplatí?

Mladší hedgeoví manažeři ovšem z manželství těží. "Sňatek sice odečte 14,29 % ročně z nadvýnosu staršího portfoliomanažera, ale přidá 1,72 % ročně mladým manažerům," odhalili vědci.

Nejvyšší čas začít se pídit po podrobnostech z osobního života šéfa vašeho fondu!

Zdroj: Limited Attention, Marital Events, and Hedge Funds

reklama
reklama