Týden na trzích podle burzovních grafů: Po třech červených svíčkách jedna sytě zelená, letošní pravidla hry stále platí

| Josef Košťál

Index S&P 500 za uplynulý týden posílil o 2,68 %. Pondělní rally ho vynesla nad rezistenci v zóně okolo 2 050, poté se čekalo na výsledek zasedání FOMC. Ten v závěru středečního obchodování dal povel k rychlému růstu, potvrzenému navíc i nadprůměrným objemem obchodů.

S&P 500

Hledá si hlavní americký index nové obchodní rozpětí? Letošní volatilita na trzích by tomu napovídala. Předchozí šest týdnů platné pásmo 1 980 až 2 050 by se mohlo změnit na 2 040 až 2 120. Podpora okolo 2 040 odolávala náporu medvědů velice houževnatě a zastavila potenciálně hlubší pokles. Momentálně je nastavení grafu neutrální. Obchodování do strany by mohlo pokračovat. Dalším pozitivním signálem o pokračování severním směrem bude případně prolomení rezistence na 2 120.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX se propadl o 18 % a vrátil se k letošnímu minimu okolo 13. Uvidíme, zda bude kopírovat index S&P 500. Jeho rozpětí 2 040 až 2 120 by odpovídalo rozpětí 13 až 17 u indexu volatility. VIX nyní v každém případě vysílá pro akcie býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Graf indexu S&P 500 vypadá daleko příznivěji než před týdnem. Vlna prodejů vyústila v reakci opačným směrem. Na 2 040 je důležitý support. Další směřování indexu zřejmě určí průraz jedné z linií 2 040 a 2 120. Do té doby by index mohl pokračovat v letošním charakteru vývoje, tedy do strany.

Březnové zasedání FOMC je minulostí, nekonečné rozebírání pro a proti zvyšování úrokové sazby v médiích bylo velice únavné. Takže zpět na stromy. Stejnou nervozitu lze čekat kvůli zasedáním centrální banky v červnu a v září. Sazba zůstane ještě nějakou dobu nízko, důležité je sledovat ekonomická data, odolat tlaku, který vyvolávají média, a držet se své linie a strategie.

reklama
reklama