SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Vše o české ekonomice a koruně, co byste měli vědět

| redakce

Zajímá vás, kam se bude ubírat česká ekonomika, na jakou úroveň může oslabit euro v páru s dolarem nebo jak bude vypadat opuštění kurzového závazku a politika ČNB v následujících letech? Nejen o tom diskutovali na makroekonomickém semináři hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil a analytici z jeho týmu. Akci jsme sledovali živě.

Anketa: David Navrátil

David Navrátil (hlavní ekonom České spořitelny)

Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě. Kariéru začal v roce 2001 v České národní bance, kde se stal expertem analytikem. Do České spořitelny přišel v roce 2004 na pozici analytika, následně začal řídit makroekonomický tým a v roce 2008 se stal hlavním ekonomem banky.

Anketa: Dana Hájková

Dana Hájková (analytička, Česká spořitelna)

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a CERGE-EI. V letech 2002 až 2004 pracovala jako ekonom v OECD a v letech 2005 až 2014 v České národní bance, kde se věnovala různým aspektům měnové politiky. Od roku 2014 se v České spořitelně věnuje makroekonomickým tématům a analýzám bankovního sektoru.

Přenos z makrosemináře jste mohli sledovat živě na Twitteru Investičního webu.

Navrátil (ČS): Švýcaři nemohli jinak, oznámit předem opuštění kurzového závazku nedává smysl. Pokud nepřijde nějaký šok, ČNB bude hájit slabší kurz delší dobu Navrátil (ČS): Švýcaři nemohli jinak, oznámit předem opuštění kurzového závazku nedává smysl. Pokud nepřijde nějaký šok, ČNB bude hájit slabší kurz delší dobu Hlavní ekonom České spořitelny na makroekonomickém semináři hovořil nejen o Švýcarské národní bance, ale především ... Nedokonalosti evropského QE aneb Proč ECB nakonec ještě přiloží pod kotel Nedokonalosti evropského QE aneb Proč ECB nakonec ještě přiloží pod kotel Kvantitativní uvolňování má řadu kritiků i zastánců. Nepochybně působí na kurz eura a na výnosy ...

Aktuální makroekonomickou prognózu České spořitelny nejen pro ČR najdete ZDE.

reklama
reklama