Investice na celý život, na jeden večer, nebo úplně k ničemu

| redakce

Trochu tajnosnubný titulek skrývá tentokrát vyloženě odpočinkové, víkendové téma. Jak vypadá takový potenciálně úspěšný profil na on-line seznamce? Než svoji on-line identitu pořádně vytuníte, chvíli to trvá. Tahle časová investice se ale může vyplatit, ať hledáte cokoli.

Jméno

Na uživatelském jménu záleží více, než si myslíte. Musí být jednoduché a přitáhnout pozornost. Pokud máte zábavné jméno, třeba Něžná Karkulka, pak se na vás budou partneři lepit, naopak Herbert Koloděj Novák vzbudí spíše lítost.

Vyšperkujte si profil

Váš profil je jako plátno a slova jsou jako malba samotná. Chce to tedy jen umět malovat.

Profilová fotka

Obrázek vydá za tisíc slov. Selfie jich vydá tak zhruba za sedmnáct. Polonahý muž v zrcadle osvícený bleskem je tak za tři slova, polonahá žena v zrcadle vydá za tunu zpráv v příchozí poště. Selfie s Michalem Davidem nebo Danem Landou naopak poskytne dost klidu těm, kdo si to ještě se seznamováním potřebují trochu promyslet.

Upřímnost ohledně toho, co a koho hledáte

Nechtějte po ostatních (cizích) lidech, aby vám četli myšlenky. Když hledáte vážný vztah, napište to. Když hledáte partnera na taneční lekce, napište to. Pokud na Tinderu hledáte známost na jednu noc během dovolené v Brazílii, není důvod to skrývat. Pokud hledáte někoho, kdo bude s vámi bude sdílet vášeň pro skládání dvanáctimetrových mozaiek z psích chlupů, buďte konečně upřímní sami k sobě a zavolejte svému cvokaři.

Psaní zpráv

Vzkazy typu "jsi krásná" nejsou zrovna to, čím se odlišíte. Dejte si trochu práce a rozepište se. První věta by měla chytit, pobavit, zkrátka nějak zaujmout. Lepší radu nedostanete. A když nebudete psát zrovna našim editorům, snad i nějaká ta hrubka vám projde.

Trpělivost

V on-line seznamování je potřeba trpělivost snad ještě více než kdy jindy v běžném životě. Pravou lásku většinou nepotkáte napoprvé. Když už se prokoušete k osobnímu setkání, můžete mít na jazyku spoustu otázek typu "ta fotka na tvém profilu je stará dvacet, nebo třicet let?" nebo "kdy jsi přestal cvičit". Nemá ale smysl je pokládat, zkuste jít raději trochu pod povrch a v klidu si popovídat. A když to nevyjde, zkuste to zkrátka znovu.

Neuzavírejte se

I když to mnohokrát nevyjde, nepropadejte zoufalství a sarkasmu. Ty totiž spolehlivě odeženou to štěstí, které na vás užuž čeká za rohem.

Dejte na instinkt

Někdy všechno vypadá ideálně - skvělá restaurace, dobrá večere, ta fotka na netu vážně nelhala a rozhovor plyne. Stejně ale cítíte, že to není ono, i když neumíte říct proč. Dejte na tento pocit a raději z případné další schůzky vycouvejte. Lepší než couvat po třech měsících z hurá pronajatého bytu nebo vyplýtvané dovolené.

reklama
reklama