Čína v roce 2030: Jak Čína ovlivní globální ekonomiku a globální ekonomika Čínu

| redakce

Čína je největší ekonomika světa, oznámili v prosinci loňského roku statistici Mezinárodního měnového fondu. Země draka přitom podle nich představuje 16,5 % globální ekonomiky a vzhledem ke své velikosti a předpovídanému růstu se čeká, že se na této metě nezastaví. Otázkou je, co to znamená pro svět, jehož v podstatě každý kout je přímo nebo nepřímo poptávkou Číny po surovinách nebo jejím masivním zapojením do globálního výrobního procesu zasažen. Odpověď hledali i dva uznávaní experti, jejichž přednášku jste mohli sledovat živě na Twitteru.

V rámci přednášky na Vysoké škole ekonomické jste se o Číně dozvěděli více od Rogera a Carol Tooze. Investiční web vám nabídl z této unikátní akce živý přenos na Twitteru, výjimečně na účtu našeho spolupracovníka Romana Chlupatého (@romanchlupaty)").

Roger Tooze patří mezi zakladatele akademické disciplíny globální politická ekonomie. Vyučoval na London School of Economics a na dalších prestižních univerzitách v Evropě, USA i Austrálii. Zároveň byl konzultantem pro státní i soukromý sektor. Nyní pomáhá zdravotnickým firmám s globálními dodavatelskými řetězci.

Carol Tooze je někdejší členka top managementu zastoupení Land Roveru a Jaguaru v Číně. Předtím působila v globálních společnostech jako Mingpao Corporation, Gemline a Volvo Cars. V současnosti působí jako konzultantka a odbornice na obchod a podnikání v Číně.

Živý přenos jste mohli sledovat zde a na Twitteru Romana Chlupatého.

reklama
reklama