Týden na trzích podle burzovních grafů: Páteční výprodej spolkl týdenní zisky, index S&P 500 se ale drží v dosavadním rozpětí

| Josef Košťál

Po dvou týdenních zelených svíčkách přišla změna. Páteční pokles o 1,13 % způsobil, že index S&P 500 za týden ztratil 0,99 %. Až do pátku se přitom na trzích téměř nic nedělo, cena zůstávala v úzkém rozpětí a pomalu se přibližovala k historickým maximům, tedy k horní linii pásma.

S&P 500

Páteční pokles vrátil index blíže k 50dennímu klouzavému průměru a k hladině podpory okolo 2 040. Graf indexu S&P 500 se ale z dlouhodobějšího hlediska nemění, od února zůstává v rozpětí. Teprve jeho prolomení naznačí další pravděpodobný vývoj. Nejbližší rezistence jsou na psychologické hladině 2 100 a v zóně 2 110 až 2 120. Na opačné straně jsou úrovně podpory na 2 080 a okolo 2 040.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Na grafu indexu volatility VIX se také nic převratného neděje. Ve středu a ve čtvrtek testoval letošní minima, v pátek pak intradenně poskočil o 20 %, ale uzavřel výše jen o 10 %. Tolik přidal i za celý týden. VIX také zůstává v dosavadním rozpětí. Negativním signálem by bylo to, kdyby index trvale rostl a dostal se nad 17.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Prakticky nic se nemění, index S&P 500 zůstává ve stejném rozpětí. Čeká se na katalyzátor, který graf posune nad nebo pod linie vymezující zmíněné cenové rozpětí. Dohady o tom, zda je páteční silnější pokles začátkem hlubší korekce, proto v podstatě nemají význam.

reklama
reklama