10 frází, kterým se úspěšní vyhýbají, ale loseři je s oblibou využívají

| redakce

Vítězství a prohry souvisejí s rétorikou více než s čímkoli jiným. Kultivací svého projevu můžete dosáhnout nevídaných úspěchů. Když některé fráze zcela vypustíte ze svého slovníku, budete se divit, jak najednou řada věcí půjde jako po másle.

1. Nebude to fungovat

Jak to můžete vědět, když jste to nezkusili? A i když jde o něco, co se neúspěšně vyzkoušelo v minulosti, neznamená to, že se to nepodaří tentokrát. Zbabělost z vás vítěze neudělá.

2. Neumím to

Když to neumíte vy, najde se brzy někdo, kdo to zvládne. Zamyslete se nad tím, co je zapotřebí k dokončení úkolu. Možná stačí trénink, nějaký kurz, podpora od zkušenějšího nebo jen více času.

3. Je to nemožné

Na tato slova zapomeňte. Nic není nemožné. Často jde jen o příliš zúžený úhel pohledu, který omezuje schopnost empatie a sdílení vizí lidí kolem nás. Uvažujte o tom, jak by se problém mohl stát řešitelným. Podívejte se na něj z jiné perspektivy.

4. Není to fér

Tato oblíbená dětská výmluva do světa byznysu nepatří. Reálný svět není fér. Čisté hry stejně nedosáhnete, takže hledejte příležitosti, které by situaci zlepšily, nebo vytvořte vlastní prostředí, které bude více fér.

5. Není to moje chyba

Možná to skutečně není vaše chyba, ale tato fráze vyžaduje obvinění někoho jiného. Pravidlem je, že nikdo nevyhrává hru o to, co je čí vina. Raději než se zaměřovat na to, kdo za co může, se soustřeďte na řešení problému, a to i v případě, že chyba skutečně nebyla na vaší straně.

6. Zkusím to

Buď udělat, nebo neudělat. Není nic mezitím, nic jako "zkusit". Lidé toto slovo využívají jako omluvu, když vědomě nebo nevědomě nevěří, že se jim úkol podaří splnit.

7. Není to moje práce

K této větě mají manažeři vyloženě averzi. Občas musíte podržet tým nebo se posunout v kariéře dále tím, že uděláte něco, co zrovna není ve vašem popisu práce. Vyjít ze své "zóny pohodlí" může někdy znamenat příležitost k získání zkušeností a kariérnímu růstu.

8. Potřebuji

Potřebujete jídlo, vodu a střechu nad hlavou. Nepotřebujete prezentaci dnes, práci týmu o víkendu nebo cokoli jiného v zaměstnání. Přiznejte si, že to prostě chcete.

9. Myslím si

Co zní nejlépe - "myslím si", "věřím v to" nebo "vím to"? Lídři a další úspěšní lidé musejí být rozhodní.

10. Možná bych to zvládl

"Možná" je jen dalším slovem vedle "zkusím" ve skupině frází, které vás předurčují k selhání. Značí nejistotu nebo nechuť. Nesnažte se tímto způsobem "sichrovat" proti případnému neúspěchu. Řekněte na rovinu, že vynaložíte všechny síly na to, abyste úkol zvládli.

Zdroj: LinkedIn

reklama
reklama