Týden na trzích podle burzovních grafů: Mohou americké akcie po těsném překonání rekordů bez zaváhání výše?

| Josef Košťál

Po pátečním propadu v předcházejícím týdnu byla situace na trhu napínavá. Dohady o tom, zda jde o začátek silnější korekce, jí dodaly na dramatičnosti. Index S&P 500 ale hned v pondělí otevřel cenovým odskokem nahoru a naznačil náladu pro zbytek týdne. Posílil o 1,76 % a těsně překonal historické maximum.

S&P 500

Graf indexu S&P 500 je stále v neutrálním nastavení. Jasné proražení nad rezistenci 2 120 potvrdí převahu býků. Pozitivní výhled kazí velmi nízké objemy obchodů, což ale neznamená, že index nebude pokračovat v růstu. Nejbližší support je na 50denním klouzavém průměru okolo 2 090, který se shoduje s linií růstového trendu.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX za týden spadl o desetinu a pro akcie stále vysílá býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Uplynulý týden byl ve znamení růstu a atakování nových maxim, ale za velice nízkých objemů obchodování. Index S&P 500 pomalu pokračuje nahoru, ale bez jakéhokoli nadšení. To Nasdaq píše jiný příběh, když po 15 letech překonal rekord za nadprůměrné aktivity. Index Russell 2000 byl na maximech o týden dříve, od té doby se drží pod nimi.

Po proražení rezistence 2 120 by dalším cílem pro index S&P 500 byla hladina 2 150. V posledním dubnovém týdnu bude pokračovat vyhlašování hospodářských výsledků, důležitým faktorem pro vývoj cen akcií se ale pravděpodobně stane také zveřejněný předběžný odhad vývoje amerického HDP v prvním čtvrtletí.

reklama
reklama