Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| Martin Krajhanzl

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

665 lokální vrchol, 645 20denní klouzavý průměr, 627 50denní klouzavý průměr, 610 200denní klouzavý průměr.

Růst ceny akcií ČEZ se zastavil pod lokálním maximem z přelomu září a října loňského roku. MACD se chystá vydat prodejní signál. Objemy obchodů dále klesají. RSI se pohybuje kolem svého 14denního klouzavého průměru v pozitivním pásmu.

Technické indikátory jsou celkově víceméně neutrální, jasný prodejní signál na MACD by ale situaci zhoršil a otevřel prostor pro vybírání zisků. Klíčové pro obchodování v následujících dnech bude to, zda se cena sníží pod rostoucí trendovou linii (aktuálně kolem 650 Kč). Pokud ano, hrozí propad až k 640 Kč za akcii. Pokud ne (mírně pravděpodobnější scénář), čekáme vývoj do strany, případně testování lokálního maxima na 665 Kč.

ČEZ - technická analýza
ČEZ - technická analýza

Komerční banka

5 581 dvojnásobný vrchol, 5 468 20denní klouzavý průměr, 5 459 50denní klouzavý průměr, 4 975 200denní klouzavý průměr.

Titul se obchoduje poblíž 50denního klouzavého průměru. MACD je pod spouštěcí linií. Objemy obchodů se mírně snížily. RSI zdola testuje hranici 50 bodů.

Technické indikátory jsou celkově mírně negativní, ale je potřeba říci, že dividenda jejich vypovídací hodnotu aktuálně omezuje. V následujících dnech očekáváme obchodování poblíž aktuálních úrovní.

Komerční banka - technická analýza
Komerční banka - technická analýza
reklama
reklama