Nemusíte souhlasit: Tři argumenty pro nákup amerických akcií

| redakce

Adam Parker z Morgan Stanley rozeslal v pondělí klientům jasný vzkaz - čas na nákup amerických akcií je tady a teď. Protože jsou indexy na maximu, stojí možná za to si přečíst argumenty, o které tento názor opírá.

Hlavně první argument vypadá trochu jako věštění z křišťálové koule:

  1. Růst amerického HDP v letošním roce bude zrcadlovým odrazem růstu v roce 2014. První kvartál má být slabý, ale druhé a třetí čtvrtletí mají být ve znamení zrychlení a růstu aktivity. Například i díky tomu, že na ekonomiku nebudou působit vlivy jako netypické sezónní počasí. Jen Parker ví, jak to ví.
  2. Analytici jsou netypicky pesimističtí ohledně ziskovosti firem. Podle stratéga Parkera letos firmy z indexu S&P 500 vydělají 124 USD na akcii, zatímco analytický odhad založený na odhadech pro jednotlivé firmy vychází na 119 USD (více o nesouladu odhadů analytiků a stratégů zde: Tohle Wall Street sedm let nezažila. To je toho! ).
  3. Investoři nejsou nijak nadšení, pokud jde o americké akcie. Chybějící euforie drobných investorů je důležitým signálem toho, že by býčí trh opravdu nemusel být u konce. Hedgeové fondy navíc svou expozici v amerických akciích drží na průměru za posledních pět let, mají tedy prostor nakupovat.

Podle Parkera je americký trh uprostřed "nejdelší expanze všech dob". Co jiného také čekat od poznámky s titulkem "We Are Full of Bull". Rizik je ale na trzích více než dost, a to jak globálních (zpomalení Číny a její možná dluhová krize, ceny ropy, války na Blízkém a Středním východě, Ukrajina, Řecko), tak amerických (sazby Fedu).

Zdroj: Morgan Stanley

reklama
reklama