Dividendové jaro na amerických burzách

| redakce

Které americké firmy vyplácejí v dubnu a květnu dividendy? Některé nabídnou výnos až okolo 5 %.

V nejsledovanějším americkém akciovém benchmarku S&P 500 udělaly investorům na začátku dubna největší radost akcie mobilního operátora AT&T (dividenda 0,47 USD na akcii, výnos 5,64 %) a operátora Verizon Communications (dividenda 0,55 USD na akcii, výnos 4,43 %). U těchto dvou cenných papírů již ovšem investoři, kteří je nedrželi k 7. dubnu, mají smůlu.

Není však potřeba smutnit. Cenných papírů firem, jejichž ex-date teprve přijde, je stále dost. Atraktivní dividendový výnos nabízejí i akcie energetických firem Entergy (ex-date 12. května, dividenda 0,83 USD na akcii, výnos 4,19 %) a FirstEnergy (ex-date 5. května, dividenda 0,36 USD na akcii, výnos 4,03 %) ze sektoru veřejných služeb.

Do první desítky nejatraktivnějších dividendových titulů s ex-date v dubnu a květnu se vešly ještě akcie těžební společnosti Helmerich & Payne, farmaceutické firmy AbbVie, provozovatele několika řetězců restaurací Darden Restaurants, potravinářské firmy General Mills, výrobce počítačových čipů Intel a softwarového vývojáře Microsoft.

Akcie z indexu S&P 500 s největším dividendovým výnosem (ex-date duben-květen 2015)
Akcie z indexu S&P 500 s největším dividendovým výnosem (ex-date duben-květen 2015)Zdroj: Bespoke Investment Group

Zdroj: Bespoke Investment Group

reklama
reklama