Týden na trzích podle burzovních grafů: Páteční rally vyloučila týdenní pokles, indexy jsou zpátky u maxim

| Josef Košťál

Další volatilní týden s náznaky dramatu je minulostí. Index S&P 500 za pět obchodních dnů přidal 0,36 %. Po úterním a středečním poklesu uzavřel pod 50denním klouzavým průměrem a zdálo se, že je přece jen nakročeno k atakování spodní linie dlouhodobého rozpětí. Páteční rally ale situaci zvrátila a posunula index naopak k horní hraně kanálu do blízkosti historických maxim.

S&P 500

Nejbližší support je na 50denním klouzavém průměru a na dubnových a květnových minimech v zóně 2 067 až 2 072. Jinak se na grafu indexu stále nic nezměnilo – cena zůstává v dlouhodobém rozpětí, teprve proražení nad 2 120 potvrdí převahu býků. Pozitivní je mírně nadprůměrný objem obchodů při páteční rally.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX začal vytvářet rostoucí trendovou čáru, ale páteční propad o 15 % jej vrátil na velmi nízké hodnoty. Pro akcie tak nadále nabízí spíše býčí argumenty.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Obchodování v rozpětí pokračuje. Obdobný vývoj jako nyní, tedy rychlý růst a návrat během jednoho až dvou dní na předchozí hodnoty po předchozím klesání, letos nastal již třikrát nebo čtyřikrát. Je páteční růst k rezistenci jen dalším šumem na současném nerozhodném trhu, posledním záchvěvem býků před neodvratnou korekcí, nebo signálem útoku na nové rekordy?

reklama
reklama