Proti většině: Peter Schiff předpovídá QE4 v USA, blížící se krize má být horší než ta v roce 2008

| redakce

Peter Schiff, ředitel a hlavní globální stratég Euro Pacific Capital, minulý týden ve středu rozvířil hladinu během SALT Conference v Las Vegas. Je přesvědčen, že si Fed nemůže v dohledné době dovolit zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Jeho názor tedy jde proti přesvědčení většiny profesionální investorské obce.

"Sazby se nebudou zvyšovat v červnu ani v září," uvedl v rámci panelu moderovaného Stevem Forbesem. "Dočkáme se naopak QE4."

Fed je podle něj příliš zdrženlivý. Řeči Janet Yellenové o ekonomických indikátorech jsou podle něj nepodstatné. Centrální banka by podle Schiffa měla například vzít v úvahu, v jakém stavu opravdu je pracovní trh.

"Pracuje více starších lidí než kdy dříve," upozornil například. "Žádné oživení neprobíhá, pracovní síla zkolabovala." za tato slova sklidil potlesk na otevřené scéně.

Podle Schiffa jde o kampaň, která má odvést pozornost od nevyhnutelného vyústění současné situace. "Čeká nás horší krize než ta v roce 2008," uzavřel svůj pesimistický výhled pro americkou ekonomiku a trhy.

reklama
reklama