Stratég a ekonom o centrálních bankách: Koruna jako frank východu, parita EUR/USD v den Grexitu a mnoho dalšího

| redakce

Experti z ING o české ekonomice, politice ČNB a dění na měnových trzích. Co čeká české hospodářství, korunu a další měny v kontextu politik světových centrálních bank? Ti nejlepší z tiskové konference zde a na Twitteru Investičního webu.

Tiskovou konferenci ING můžete sledovat živě na Twitteru Investičního webu.

Jakub Seidler

Hlavní ekonom ING Bank Jakub Seidler nabídne pohled na vývoj české ekonomiky a směřování měnové politiky ČNB.

Jakub Seidler do ING Bank přišel v roce 2014 po více než šestiletém působení v České národní bance, kam nastoupil v roce 2008 do odboru výzkumu a měnové a statistické sekce. Později byl jako vedoucí referátu makroobezřetnostní politiky zodpovědný zejména za provádění zátěžových testů bankovního sektoru a analýzy v oblasti finanční stability. Jeho hlavní činností v ING Bank je příprava makroekonomických analýz a prognóz a analytická podpora retailového a korporátního bankovnictví ING.

Petr Krpata

Forexový stratég Petr Krpata zhodnotí politiky světových centrálních bank a jejich dopady na vývoj hlavních světových i regionálních měn.

Petr Krpata působí v ING jako měnový stratég pro emerging markets od května 2014. Dříve pracoval v Barclays Wealth and Investment Management, kde měl na starosti FX strategie a úrokové sazby.

Fiskální politika ČR
Zdroj: ING
Vývoj inflace v ČR
Zdroj: ING
Výhled na vývoj inflace
Zdroj: ING
Meziroční růst HDP české ekonomiky
Zdroj: ING
Procyklický vývoj USD
Zdroj: ING
EUR/USD směřuje k paritě
Zdroj: ING
CZK silná v řecké krizi
Zdroj: ING
reklama
reklama