Nesnažte se zachytit současnou rally, akcie mají před sebou nebezpečné měsíce. Do konce roku ale trh posílí

| redakce

Americký akciový trh (a nejen ten) se stále pohybuje v blízkosti historických maxim. Stratég David Bianco z Deutsche Bank ale varuje ta, kdo by se chtěli chytit tržního trendu a vydělat dalších pár procent. "Trhy podle mě čeká nebezpečné léto," uvedl v pátek pro CNBC. Index S&P 500 minulý týden zakončil na historickém maximu.

Bianco věří, že začíná růst inflace. "Fed nechá inflační tlaky sílit, protože se bojí silného dolaru a jeho dopadů na americkou ekonomiku," řekl. Inflaci bychom ale neměli hledat na místech, kde by byla jasně patrná. "Jednotkové náklady práce rostou. Neobáváme se inflace v oblasti komodit, ale té na trhu práce."

Jonathan Golub, akciový stratég z RBC Capital, nesouhlasí. "Podle mě současné prostředí není tak nebezpečné. Hledáme strašáka, který podle mě možná ani neexistuje," řekl rovněž ve vysílání CNBC.

Pokud jde o úroky, líbil by se Golubovi jejich růst. "Posun k normálnějším sazbám by znamenal lepší situaci pro akciový trh. Kdyby Fed dokázal během dalších 12 měsíců posunout základní úrok o procentní bod výše, ceny akcií budou vyšší než nyní," uvedl. "Nejen investoři, ale celý svět pak pochopí, že nulové sazby nejsou nutnost; že svět není úplně zdemolovaný."

Podle stratéga z RBC Capital letos S&P 500 zhodnotí o nízká dvojciferná procenta. Bianco je konzervativnější a hlavnímu americkému indexu předpovídá posílení o 5-7 %. Obě predikce znamenají jediné - letošní maxima má index ještě před sebou.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama