S jídlem roste chuť aneb Bohatí chtějí být stále bohatší

| redakce

Asi každý si čas od času představuje, jaké by to bylo, kdyby mu najednou do klína spadlo nečekané bohatství. Nedávná anketa švýcarské banky UBS vedla k zajímavému zjištění - po bohatství netouží jen méně majetní lidé, ale i ti, kdo jsou finančně více než zajištění.

UBS došla na základě ankety mezi svými váženými klienty k závěru, že čím více peněz lidé mají, tím bohatší by chtěli být. "U lidí s majetkem v hodnotě nad pět milionů dolarů s růstem bohatství roste i jejich životní satisfakce, zároveň ale platí, že velká část milionářů touží po stále větším bohatství, jelikož nákladnější životní styl vyžaduje stále více peněz," píše banka ve výstupu z ankety.

Osmapadesát procent dotázaných milionářů potvrdilo, že na sobě v posledních deseti letech pozorovali růst touhy po dalším majetku. Jak navíc banka upozorňuje, tato odpověď byla velmi častá zejména u lidí, jejichž majetek se v tomto období výrazně rozrostl.

"Lidé s majetkem v hodnotě jednoho milionu dolarů prahnou po dvoumilionovém bohatství a ti, kdo aktuálně disponují majetkem v hodnotě 10 milionů dolarů, touží po tom, že budou mít jednou milionů pětadvacet," píše banka.

S jídlem roste chuť: Bohatí chtějí být bohatší

Zdroj: UBS

reklama
reklama