Bankéř: Wall Street musí bojovat s hackery. Útočí i cizí vlády

| redakce

Jeden z předních bankéřů Morgan Stanley tvrdí, že je nutné stále větší díl rozpočtů bank z Wall Street obětovat na boj proti hackerům.

Výdaje na boj s kybernetickými útoky v USA v rámci Federal Information Security Management Act
Výdaje na boj s kybernetickými útoky v USA v rámci Federal Information Security Management Act

Na SALT Conference v Las Vegas Gregory Fleming přiznal, že je potřeba investovat stále více do toho, aby se bance podařilo zůstat o krok napřed před hackery, mezi něž patří i zahraniční vlády. Šéf řízení investic v Morgan Stanley nespecifikoval země, které hrozbu představují, nicméně jeho názor sdílí mnoho dalších expertů z Wall Street. S "digitálními invazemi" už dlouho bojují i další velké korporace jako Home Depot nebo Target.

Morgan Stanley není jedinou velkou bankou, která je ochotna utrácet velké sumy za "kybernetickou neproniknutelnost". Začátkem roku šéf Bank of America Brian Moynihan oznámil, že byl programu internetové bezpečnosti v jeho bance přidělen neomezený rozpočet. Nejdůležitější otázkou je to, kde budou velké banky a další společnosti hledat další úspory, aby mohly investovat do své kybernetické bezpečnosti.

Nehledě na to, kolik hotovosti banky (a federální regulátoři) nalijí do řešení problémů s hackery, jsou někdy neúspěšné nebo jen částečně úspěšné. JPMorgan například údajně utratila 250 milionů USD za bezpečnostní iniciativy, aby následně pouze sledovala, jak hackeři získávají údaje k 83 milionům účtů.

Zdroj: Morgan Stanley

reklama
reklama