Medvědí trh není Ježíš, z neposkvrněného početí se nenarodí aneb Aktuální akciové tipy od proslulého investora Leona Coopermana

| redakce

Alespoň nějaký ten býk se občas vynoří z houštiny medvědích kožichů. Leon Cooperman, šéf Omega Advisors, věří, že americké akcie budou na konci roku výše než nyní, na začátku května.

"Po prvním zvýšení základní sazby Fedu byly americké akcie za další rok v průměru o 9,5 % výše. Tolik historie," uvedl Cooperman v pondělí na letošní Sohn Investment Conference v New Yorku. "Medvědí trhy se nerodí z neposkvrněného početí."

Cooperman neočekává recesi v USA. "Pokud by přišla, náš výběr akcií by nefungoval," přiznává. Často skloňovaného zvyšování sazeb Fedu se nebojí. "Důvod k obavám by byl, kdyby úroky nerostly."

Mezi své býčí tipy aktuálně řadí Citigroup ("situace ve firmě se mění, potkal jsem se s jejím šéfem Mikem Corbatem a jeho příběh mě zaujal"), Actavis ("očekáváme růst zisku o 15 %"), Google, General Motors nebo Priceline.com.

Neznamená to ale, že by Cooperman viděl všechno růžově. "Především geopolitická rizika jsou opravdu významná, neumím ale předvídat jejich vývoj," uvedl.

Nelíbí se mu také ceny dluhopisů a dalších pevně úročených aktiv. "Pokud je někde bublina, jsou to pevně úročené investice," zdůraznil. "Sázet na dluhopisy je nyní jako sbírat drobné těsně před parním válcem. Vydělat se dá, ale to riziko za to nestojí."

Zdroj: Bloomberg, Business Insider

reklama
reklama