Čtyři lidé, kteří znají pravdu o americkém trhu práce o den dříve než trh

Čtyři lidé, kteří znají pravdu o americkém trhu práce o den dříve než trh

| redakce

Reportéři velkých světových zpravodajských agentur dostávají řadu pro trh důležitých zpráv v předstihu, třeba aby si připravili živé vysílání na dané téma. Jde maximálně o minuty či desítky minut, na které se vztahuje přísné embargo. Data z amerického trhu práce jsou každý měsíc, většinou první pátek, asi nejsledovanějšími údaji ve světové ekonomice. Minimálně čtyři lidé se s nimi ale seznamují pravidelně již ve čtvrtek.

Jsou to lidé, které snad ani nelze podezírat z nějakého nekalého využití dat z trhu práce. Dostávají je od amerického úřadu práce (Bureau of Labor Statistics) dříve, aby mohli prodiskutovat, jak na tom trh práce je a co oznámení čísel v pátek ráno může případně vyvolat.

Jde o amerického prezidenta a šéfa rady jeho ekonomických poradců. Ti se ve čtvrtek večer před oznámením payrolls sejdou a proberou aktuální údaje.

Jednostránkový výtah z celé zprávy pak dostanou ještě ministr financí a předseda (aktuálně předsedkyně) Fedu. Zajímavostí je, že tuto stránku obdrží prostřednictvím zabezpečeného faxového spojení.

Zdroj: Bloomberg

reklama
reklama