Kyle Bass: Trh s dluhopisy v Evropě je past, která za rok sklapne

| redakce

Ocenění evropských dluhopisů je mimo realitu. Tvrdí to Kyle Bass, zakladatel Hayman Capital Management. V rozhovoru pro RealVision TV Bass prozradil, co na současném trhu považuje za nesprávně oceněné.

"Trh nejhůře oceňuje evropské úrokové sazby," domnívá se Kyle Bass, který doporučuje shortovat evropské dluhopisy. "Myslím si, že se vývoj evropské ekonomiky obrací k lepšímu, třebaže máme velmi nízkou srovnávací základnu. Investoři, kteří svá portfolia plní stále více dluhopisy, na to za rok doplatí."

Od minulého měsíce mírně vzrostly výnosy státních dluhopisů Německa. Základní dynamiku určuje kvantitativní uvolňování Evropské centrální banky. Někteří investoři nakupují bondy, které vybrali Mario Draghi a jeho družina do programu skupování aktiv na trhu, protože si myslí, že jejich množství je limitované. To banku staví do prekérní situace podobné efektu short squeeze.

Pokud se ale bude evropská ekonomika nadále zotavovat, což Bass považuje za vysoce pravděpodobné, přijde exploze. Sazby mohou růst "proti" investorům, kteří skončí s portfolii naplněnými dluhopisy, jež nenesou téměř nic. Hrozba řeckého bankrotu a odchodu země z eurozóny situaci dělá komplikovanější, pokud ale Řecko odsuneme stranou, působí eurozóna relativně dobře.

Bass dále zmiňuje, že očekává první zvýšení sazeb Fedu v září, i když by preferoval již červen. Celkový nárůst podle něj bude činit 150 bazických bodů (zvyšování sazeb očekává v několika krocích). Také ohledně amerického ekonomického oživení je optimistický a očekává silnější hospodářská data za druhý kvartál po slabém začátku roku.

Za přesvědčivý signál zlepšující se situace na trhu práce Bass považuje rostoucí očekávání mzdové inflace. Ta minulý měsíc vzrostla nejvíce od roku 2005. V minulosti guvernérka americké centrální banky Janet Yellenová naznačila, že Fed zachovává nízké úrokové sazby kvůli slabému pracovnímu trhu. Pokud tedy šéfku Fedu "uchvátí" zlepšující se očekávání mzdového růstu, pak podzimnímu zvýšení sazeb nestojí nic v cestě.

Zdroj: valuewalk.com

reklama
reklama