10 býčích tipů: Tyto akcie mají co dohánět

| redakce

V posledních týdnech americké akciové trhy nic moc nepředvedly. Část komentátorů varuje, že by hlavní indexy mohly mít svůj vrchol na delší dobu za sebou. Thomas Lee z Fundstrat Global Advisors si to ale nemyslí, jako už tradičně.

Lee je jedním z největších býků posledních let. Jeho optimistickým výhledem pro americké akcie neotřásly ani významné geopolitické a ekonomické otřesy posledních let. Pro konec roku 2015 proto ponechává cílovou úroveň indexu S&P 500 na 2 325 bodech. To je o téměř 12 % výše než současných zhruba 2 080 bodů.

"Stále sledujeme dohánění toho, co někteří investoři v uplynulých letech zmeškali," napsal Lee klientům. "Přirozená otázka je, které tituly by mohly překonat zbytek trhu, a jsou tedy smysluplnou sázku oproti investici do celého indexu."

Lee na to jde kontrariánsky. Akcie firem, které byly z různých důvodů daleko za světly tržních reflektorů, by podle něj měly mít tendenci svým výkonem zaplnit mezeru, která před nimi vznikla za rychle rostoucím trhem. Našel proto tituly, které v uplynulých třech letech zaostaly za indexem Russell 1000, ale jejichž fundamenty se zlepšují.

Jde o následující desítku (v závorce míra zaostávání za indexem v posledních třech letech, v procentních bodech): Ford (16), Outerwall (18), Progressive Corp (36), NCR Corporation (17), Triumph Group (47), Sanderson Farms (24), Quanta Services (29), LPL Financial Holdings (25), Mosaic (68), ADT (71).

Zdroj: Fundstrat Global Advisors

reklama
reklama