Americké bankovní akcie jako spekulativní sázka na politiku Fedu

| redakce

Akcie amerických bankovních domů hrály během oživení burz po roce 2008 významnou roli. Jejich oživování lze rozdělit do tří fází. Nejdříve došlo k prudkému odrazu ode dna, poté následovalo dlouhé období stagnace, a nakonec přišel táhlý vzestup cen. Na začátku letošního roku se ale růst cen bankovních akcií zastavil.

Konsolidace cen akcií amerických finančních domů nutně nemusí znamenat konec býčího trendu. Jak připomíná Greg Harmon, zakladatel a šéf firmy Dragonfly Capital Management, loni v říjnu prošly finanční tituly v USA mírnou korekcí poté, co americká centrální banka oznámila konec programu kvantitativního uvolňování. Netrvalo to však dlouho a bankovní tituly začaly opět růst, což letos na jaře podpořily příznivé výsledky zátěžových testů bank ve Spojených státech.

Investoři nyní podle Harmona čekají, co Fed udělá s úrokovými sazbami. Předpokládá přitom, že jakmile centrální banka sazby zvýší, investoři se na akcie finančních domů vrhnou v očekávání pokračování růstu amerického hospodářství. V této souvislosti by tak investoři rádi viděli sazby růst co nejdříve, nejlépe již tento měsíc.

Harmon americkým finančním titulům obecně věří. Růst očekává od akcií Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase, Bank of The Ozarks, Wells Fargo, Fortress Investment Group nebo Northwest Bancshares.

ETF finančního sektoru SPDR Select Sector Financial (2007-2015)
ETF finančního sektoru SPDR Select Sector Financial (2007-2015)Zdroj: TradingView.com

Zdroj: Dragonfly Capital

reklama
reklama