Miroslav Singer (ČNB): Česká ekonomika jde správným směrem, zvnějšku je v kontextu Evropy vnímána pozitivněji než zevnitř (SLEDOVALI JSME ŽIVĚ)

| redakce

Postřehy a úvahy hlavního ekonoma Citigroup Willema Buitera, guvernéra České národní banky Miroslava Singera a dalších finančních expertů jste mohli sledovat v přímém přenosu na Twitteru Investičního webu. To nejdůležitější z přednášek a diskuze na téma pozice českého hospodářství v rámci Evropy a ekonomiky starého kontinentu v globálním kontextu najdete zde.

Nejen přenos z této akce najdete na Twitteru Investičního webu.

Vystoupení Willema Buitera

Vystoupení Miroslava Singera

Moderovaná diskuze

  • Miroslav Singer (guvernér České národní banky)
  • Willem Buiter (makroekonom, hlavní ekonom Citigroup)
  • Michal Nebeský (generální ředitel, Citi Česká republika)
  • Weston Stacey (výkonný ředitel Americké obchodní komory)
  • Jaromír Šindel (ekonom Citi pro Českou republiku, Slovensko a Slovinsko)

Willem Buiter

Willem Buiter

Willem Buiter nastoupil do Citi v lednu 2010 jako hlavní ekonom. Patří k nejvýznamnějším světovým makroekonomům. Dříve byl profesorem politické ekonomie na vysoké škole London School of Economics (LSE) a má za sebou rozsáhlou publikační činnost v oboru. Jeho příspěvky byly publikovány v odborném i všeobecném tisku, stejně jako v knižních publikacích.

V letech 2005 až 2010 působil u Goldman Sachs jako globální poradce jejích klientů. Předtím, v letech 2000 až 2005, pracoval jako hlavní ekonom Evropské banky pro obnovu a rozvoj a v letech 1997 až 2000 působil jako zakládající externí člen Komise pro monetární politiku Bank of England. Působil jako poradce MMF, Světové banky, Meziamerické rozvojové banky a Asijské rozvojové banky, Evropské komise a také jako poradce mnoha národních bank a ministerstev financí.

Zastával i řadu dalších předních akademických funkcí, mimo jiné Cassel Professor of Money & Banking na LSE v letech 1982 až 1984, profesor ekonomie na Yaleově univerzitě v USA v letech 1985 až 1994 a profesor mezinárodní makroekonomiky na Cambridgeské univerzitě v letech 1994 až 2000.

Willem Buiter je držitelem titulu B.A. v oboru ekonomie z Cambridgeské univerzity a titulu PhD. v ekonomii z Yaleovy univerzity. Od roku 1998 je členem Britské akademie a v roce 2000 získal Řád britského impéria (třídy Commander) za zásluhy o ekonomii.

reklama
reklama