Honba za zisky v Evropě? Investoři mohou přijít o velký americký dárek

| redakce

Investoři, kteří se snaží vyždímat co nejvíce z evropského oživení poháněného ECB může minout příležitost zainvestovat do americké ekonomiky, která delší dobu nebyla k mání, a sice americkou ekonomiku na silnějších základech. Ve vysílání CNBC to uvedl Brian Belski, stratég z BMO Capital Markets.

Ačkoli Evropa letos akciovým investorům nabídla výrazně více než USA, americká ekonomika se již popasovala s některými strukturálními problémy, které na starém kontinentu stále čekají na řešení. Podle stratéga z BMO Capital Markets by investoři neměli tento rozdíl přehlížet. "Konsenzus trhu se nestrefuje do reality posledních šest let, negativní výhled na americký trh je podle nás takové vylévání vaničky s dítětem," uvedl Belski ve vysílání CNBC.

Po řadu let je mnoho investorů tak trochu tlačeno k investování do akcií, protože v prostředí minimálních sazeb jiná aktiva nejsou atraktivní (především dluhopisy a hotovost). "Tržní cyklus ale není o mimořádných opatřeních centrálních bank. Není problém, když rostou úroky. Vyšší sazby jsou signálem sílící ekonomiky," upozorňuje Belski. "A když posiluje hospodářství, akcie by měly dále zpevňovat."

Index S&P 500 podle stratéga do konce roku může vyrůst na 2 250 bodů. Oblíbeným sektorem BMO jsou přitom finance, a to z důvodu očekávaného zvyšování úrokových sazeb v USA, které znamenají pro banky větší zisky. Donedávna dominantní segment dividendových akcií by naopak měl začít oproti celému trhu ztrácet.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama