A nejlepším ředitelem banky se stává...

| redakce

Který finanční ústav má nejlepšího manažera? Takovou otázku si nedávno položili editoři zpravodajské agentury Bloomberg. Kdo ze srovnání vyšel jako vítěz?

V prvním kole souboje šestnácti těžkých vah světa financí editoři v duelech šéfů bank porovnávali, který finanční ústav dosáhl za poslední tři roky nejvyššího průměrného zhodnocení investičních prostředků. Ve čtvrtfinále o postupu rozhodovalo srovnání výkonnosti investičních strategií bank s akciovými benchmarky a v semifinále si to čtveřice nejlepších rozdala v souboji, v němž rozhodoval růst účetní hodnoty banky na akcii za poslední tři roky.

Ve finále se o titul nejlepšího manažera ve finančním sektoru utkali Lloyd Blankfein z Goldman Sachs a John Stumpf z Wells Fargo. Hodnotícím kritériem byl poměr výdajů na urovnání sporů ohledně nekalých praktik banky k celkovému zisku. Vítězství editoři přiřkli jednašedesátiletému šéfovi americké banky Wells Fargo Johnu Stumpfovi, který z tohoto finančního domu udělal nejhodnotnější banku ve Spojených státech.

Banka pod jeho vedením za poslední tři roky zaplatila za urovnání právních sporů a vyšetřování 1,72 miliardy dolarů, což představuje asi 2,7 % zisku za toto období. Goldman Sachs, kterou vede Lloyd Blankfein, za stejnou dobu na urovnání sporů vynaložila 3,68 miliardy dolarů neboli 15 % celkového zisku.

Nejlepší ředitel v bankovním sektoru - infografika

Zdroj: Bloomberg

reklama
reklama