Generace Y a akcie? Opatrnost má své důvody

| redakce

V letech následujících po finanční krizi zažily akcie silné zotavení a nabídly investorům více než 200% zhodnocení. Navzdory takto skvělým zprávám jsou takzvaní mileniání (Generace Y) k akciovým strategiím skeptičtí a drží si od trhu rezervovaný odstup.

Podle průzkumu provedeného Goldman Sachs téměř 40 % mladých lidí nechce vůbec investovat do akcií. Dalších 45 % je skeptických a raději by investovalo malé částky v rámci méně rizikových strategií.

Mileniáni nedůvěřují akciovému trhu
Mileniáni nedůvěřují akciovému trhuZdroj: Goldman Sachs

Působí logicky, že mileniáni, obvykle definovaní jako skupina ve věku 18 až 30 let, jsou ve vztahu k akciovému investování obezřetní. Za svého (zatím poměrně krátkého) života byli svědky dvou recesí, splasknutí technologické bubliny a nemovitostní krize.

Z těch, kteří prohlásili, že se nechystají investovat, zhruba pětina své rozhodnutí zdůvodňovala nedostatečnými znalostmi trhu.

Goldman Sachs také zjišťovala, kolik času by byli příslušníci Generace Y schopni a ochotni trávit finančním poradenstvím, pokud by se rozhodli pro investici do akciového trhu. 56 % respondentů prohlásilo, že by čerpání finančních rad věnovalo maximálně hodinu před investičním rozhodnutím. Jen něco přes čtvrtinu dotázaných by obětovalo tolik času, kolik by bylo potřeba pro získání té nejlepší finanční rady.

Nechtějí ztrácet čas a chtějí znát odpovědi na otázky rychle
Nechtějí ztrácet čas a chtějí znát odpovědi na otázky rychleZdroj: Goldman Sachs

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama