Týden na trzích podle burzovních grafů: S&P 500 testuje horní hranici rozpětí, k býčímu výhledu chybí krůček

| Josef Košťál

Řecko a výsledková sezóna dělají své. Přeprodaný trh z předchozího týdne vyprovokoval reakci a vygeneroval silný týdenní růst. Index S&P 500 připsal 2,41 % a opět je poblíž historických maxim.

S&P 500

Index se vrátil nad 50denní klouzavý průměr, ale jeho graf zůstává v neutrálním nastavení. Na býčí se změní, až cena vystoupá a uzavře nad nejbližší rezistencí 2 135. Na druhé straně je nejbližší hladina podpory poblíž 2 080, následuje silný support v zóně okolo 2 040.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX spadl z 20 na 12 bodů. Tento výrazný pohyb původně se formující růstový trend zlomil v optimistický signál pro akcie.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Ceny akcií v uplynulém týdnu vyletěly nahoru. Situace se stabilizovala, problémy v Evropě a v Číně mají alespoň nějaké, byť možná jen zdánlivé řešení. V centru pozornosti je nyní vyhlašování hospodářských výsledků. Zatím vyznívá lépe, než se očekávalo, a investory povzbuzuje k nákupům.

Index S&P 500 na začátku července po dlouhé době otestoval 200denní klouzavý průměr. Od té doby neuplynuly ani dva týdny a trh je opět poblíž historických maxim. Ta index pravděpodobně brzy otestuje, je na horní hraně dlouhodobého rozpětí. Let výše však za sebou zanechal několik cenových odskoků. Zda se podaří dříve prolomit rezistenci, nebo uzavřít cenové odskoky a zůstat v rozpětí, se pravděpodobně ukáže již během dalšího týdne.

reklama
reklama