El-Erian: Nesedněte na lep centrálním bankám, investujte do fundamentu

| redakce

Rally amerických akcií nebude trvat donekonečna. Spolu s tím, jak bude Fed pokračovat v utahování měnové politiky, bude stále důležitější správná diverzifikace investičního portfolia, jelikož přestane platit, že posiluje prakticky vše, co se na burze obchoduje. Se dvěma investičními tipy tento týden přišel i známý ekonom Mohamed El-Erian.

Investoři by se měli rychle stáhnout z akciových trhů, které těží z uvolněných měnových politik centrálních bank, a místo toho investovat do startupů nebo private equity firem, řekl ve čtvrtek El-Erian v rozhovoru pro finanční televizi CNBC.

"Pomalu končí období, v němž nahoru ceny aktiv tlačila zvýšená likvidita, kterou na trh ochotně dodávaly centrální banky. Na to, aby se ceny udržely dlouhodobě nahoře, pouze likvidita nestačí. V investování jsou potřeba hlavně silné fundamenty," prohlásil také hlavní ekonomický poradce Allianz.

Kdysi jedna ze dvou vůdčích postav společnosti PIMCO investorům doporučuje přehodnotit investiční strategii a část prostředků zainvestovaných na burzách realokovat. Část peněz by podle El-Eriana měli investoři držet v hotovosti, aby je případně mohli použít při korekci na trzích, a s částí by měli zkusit štěstí v rizikovějších aktivech s nižší likviditou.

"Nevzdávejte se dobrovolně možnosti svézt se na vlně úspěšných startupů a private equity. Atraktivních příležitostí je opravdu hodně, obzvláště v technologickém odvětví," radí investiční guru. Konkrétně El-Erian zmiňuje finanční nebo mediální odvětví. Nejen tyto dva sektory podle něj procházejí zásadní transformací, která vytváří neopakovatelné investiční příběhy.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama