Týden na trzích podle burzovních grafů: Rezistence odolala náporu býků, letošní převalování v úzkém pásmu pokračuje

| Josef Košťál

Před týdnem index S&P 500 připsal 2,41 % a byl opět poblíž historických maxim, tento týden ale pro změnu odepsal 2,21 % a od horní linie dlouhodobého obchodního rozpětí se opět vrátil níže. Pro letošní obchodování typický obrázek.

S&P 500

Index zůstává v rozpětí 2 040 až 2 135. Dokud v něm zůstane, graf jeho ceny bude v neutrálním nastavení. Nejbližší významná rezistence je tedy na 2 135, na druhé straně je nejbližší support poblíž aktuální ceny (2 080), následuje silná úroveň podpory okolo 2 040.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX se několikrát dostal pod 12. I přes růst v posledních dvou obchodních dnech zůstává na nízkých hodnotách a pro akcie vysílá býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Při poklesu během uplynulého týdne index S&P 500 uzavřel cenové odskoky, které se na grafu objevily po pozitivních zprávách z Řecka a z Číny na začátku července. Vyhlašování hospodářských výsledků probíhá smíšeně. Nepřesvědčivé zprávy od velkých firem ale index neposlaly rychle dolů a objemy obchodů jsou průměrné. Pravděpodobně bude brzy otestován 200denní klouzavý průměr, případně spodní linie obchodního rozpětí. Dokud se index nebude obchodovat pod těmito úrovněmi, zůstává výhled neutrální.

reklama
reklama