S&P 500: Úrovně, které má smysl mít na paměti, když se začne prodávat

| redakce

Než je trh smete ze stolu, chtělo by se dodat. Americké akcie se od poloviny února drží v relativně úzkém obchodním pásmu. Kam až by mohla dosáhnout nejbližší korekce, respektive takzvaný "pullback"?

Poblíž únorových minim je atraktivní úroveň pro nákup. Jde o silnou hladinu podpory, na níž se aktuálně protínají 200denní klouzavý průměr, zmíněná minima a 50% Fibonacchiho úroveň zpětného pohybu (retracement). Jde zhruba o úroveň 1 978 bodů. Pod tuto cenu se index S&P 500 dostane zřejmě až na základě nějaké důležité, pro akcie negativní fundamentální zprávy.

Na grafu je modře vyznačeno pásmo 2 040 až 2 135 bodů, v němž se index takřka nepřetržitě pohybuje zhruba 120 obchodních dnů. Jako úroveň podpory může v případě poklesu cen zafungovat i maximum ze září 2014 okolo 2 020 bodů a 38,2% Fibonacciho úrovně. Indexoví hráči by mohli na těchto úrovních opět hledat cíl pro své peníze v akciích. Jako vždy ale platí, že technické úrovně dokáže hodit za hlavu ten, kdo je do té doby řeší nejvíce, tedy Pan Trh.

S&P 500 - technické úrovně
S&P 500 - technické úrovně

Zdroj: Price Action Lab Blog

reklama
reklama