Očekávané výsledky amerických firem v týdnu od 6. července (plus výhled na celou výsledkovou sezónu)

| redakce

Výsledková sezóna za druhé čtvrtletí se naplno rozjede ve středu tradičně reportem hliníkárenského koncernu Alcoa. Jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých firem očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Co čekat v jednotlivých sektorech?

Analytici oslovení agenturou Thomson Reuters od léta 2014 očekávali nejdříve dvojciferné tempo růstu zisků amerických firem v druhém čtvrtletí 2015, postupně jej revidovali níže na jednociferné míry, až se svými odhady klesli do mínusu. Na konci června počítali s poklesem o rovná 3 % ve srovnání se slušným růstem o 2,2 % v 1Q2015, který byl vzhledem k negativnímu příspěvku sektoru energetiky překvapením.

Čtvrtletní výhled na zisky firem z indexu S&P 500

Nejvíce by zisky měly růst u firem ze sektorů financí (14,6 %), zboží dlouhodobé spotřeby (7,3 %) a telekomunikací (5,5 %). Minulým největším tahounem růstu v rámci indexu S&P 500 byl sektor zdravotní péče s +17,3 %. Více než 10% zvýšením zisků se kromě zdravotní péče mohly minule chlubit také finance (+16,1 %). Naopak jediným sektorem vykazujícím pokles zisku byly energetiky, na které značně dopadl propad cen ropy; sektor vykázal pokles zisku o 57,9 %. Analytici nyní předpovídají pokles zisku kromě energetiky také průmyslu (-1,0 %).

Historické/aktuální/očekávané míry růstu zisků amerických firem

Ocenění indexu S&P 500 (na základě současného P/E) mírně kleslo na úroveň 17,3násobku zisku z minulých 17,5.

Valuace hlavních amerických indexů
  • 1
  • 2
reklama
reklama