S&P 500: Nejvyšší čas nakoupit?

| redakce

Blog Macro Man nabídl aktualizaci akciového modelu. Jeho autor po dlouhou dobu vzkazoval čtenářům, že nemá plně zainvestováno do akcií, protože trh působí tak, jako kdyby bylo "příliš pozdě na koupi, ale zatím ještě příliš brzy na prodej". Změnilo se něco?

Macro Man zahrnul do svého akciového modelu várku nejnovějších vstupních proměnných z července. Regresní model zůstává optimistický jako vždy, nicméně nyní hovoří ve prospěch býků ještě více než při spuštění QE2. Vykazuje nejoptimističtější hodnoty od konce roku 2014. Na základě zpětně testovaných indikátorů zní jeho vzkaz jasně: "Je nejvyšší čas na nákup, na prodej je brzy!"

Znamená to snad signál k tomu se "plně obout" do akciového investování? Ne tak docela. Model bohužel nedokáže zohlednit potenciální volatilitu akcií po zvýšení sazeb v USA.

Hodně těch, kteří zatím s nákupy váhají (jsou takzvaně sidelines), navíc může zůstat mimo trh mnohem déle, než by kdo čekal. "Šest let špatně oceněného kapitálu nepochybně přispělo ke špatné alokaci kapitálu. Pokud se ocenění začne normalizovat (nehledě na to, jak pomalu), lze očekávat změnu (přinejmenším malou) i v druhé části tvrzení," uzavírá příspěvek autor blogu.

Model 12měsíčních výnosů indexu S&P 500

Zdroj: Macro Man

reklama
reklama