Týden na trzích podle burzovních grafů: Zelená denní, týdenní i měsíční svíčka, i když to byly nervy

| Josef Košťál

Skončil poslední červencový týden. Index S&P 500 během něj vzrostl o 1,17 %, za celý měsíc pak o 1,98 %. Vzhledem k tomu, co se dělo v Číně a Řecku, je to možná úspěch, spíše jde ale o náhodu. Může stačit pár dnů, aby se index dostal opět níže, konec měsíce je v tomto směru kalendářním, ne tržně významným předělem.

S&P 500

Týden byl plný zvratů. V pondělí index otestoval 200denní klouzavý průměr a uzavřel mírně nad ním. Hned v úterý vyletěl o 1,2 % výše, přestože čínské akcie pokračovaly v propadu. Růst pokračoval a cena se opět přiblížila horní linii rozpětí a historickému maximu okolo 2 135. Za letošní rok už si investoři celkem zvykli.

Graf zřejmě zůstane v neutrálním nastavení, dokud se nenajde katalyzátor pro silný pohyb v jednom směru. Nejbližší rezistence je 2 135, na druhé straně pak nejbližší hladina podpory leží na úrovni 2 080 až 2 070, po ní následuje velice silný support okolo 2 040.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Nedávný skok indexu volatility VIX nahoru vygeneroval v pondělí pro akcie nákupní signál. Aktuálně je index opět na velice nízkých úrovních, které podporují pro akcie spíše býčí scénář.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Graf indexu S&P 500 zůstává v neutrálním nastavení. Indikátory jsou spíše pozitivní, ale není jisté, zda index konečně prorazí dlouhodobé rozpětí. Lze tomu ovšem přisuzovat celkem vysokou pravděpodobnost.

reklama
reklama