Toto jsou hvězdy mezi trhy roku 2015

| redakce

Za prvních sedm měsíců roku 2015 index MSCI World získal zhruba 15 %. Které trhy jsou zatím nejvýkonnější?

Výkonnost akciových trhů v roce 2015
Výkonnost akciových trhů v roce 2015

Ze 74 sledovaných akciových trhů dopadly v prvních sedmi měsících roku nejlépe akcie v Maďarsku a Dánsku (shodně zhruba +36 %). Následují exotické trhy v Argentině, na Jamajce, na Maltě nebo (jako nejlepší v rámci eurozóny) v Irsku.

V rámci trhů zemí G7 se nejlépe umístila burza v Itálii (+24 %), následována "kolegyněmi" z Francie a Japonska (+19 %, respektive +18 %). Trhy v USA, Kanadě a Spojeném království pořadí zemí G7 naopak uzavírají.

Trhy zemí BRIC se držely na začátku srpna bez výjimky v plusu, přičemž nejlépe na tom po divokém vývoji ještě stále byly akcie v Číně. Následovaly Rusko (+9 %) a s minimálními zisky Indie a Brazílie.

Mezi poraženými v tabulce najdeme především mladé a okrajové trhy. Je ale potřeba připomenout, že hned v pondělí 3. srpna se mezi nejhorší propadl trh v Řecku.

10:2 na medvědí trhy a další argument pro americké akcie

Index S&P 500 podrobený technické analýze: Testování 200denního klouzavého průměru a riziko prodejního signálu

Index S&P 500 podrobený technické analýze: Testování 200denního klouzavého průměru a riziko prodejního signálu Martin Krajhanzl z České spořitelny rozebírá za pomoci technické analýzy dění na americkém akciovém trhu, ...

Zdroj: Bespoke Investment Group

reklama
reklama