Býk, který to nevzdává: Nenechte se vykolejit špatnými zprávami a sázejte na americké akcie, za dva roky může být S&P 500 nad 3 000 body

| redakce

Laszlo Birinyi patří k největším býkům na americkém trhu. Do roku 2017 si umí představit index S&P 500 na úrovní 3 200 bodech. To by znamenalo růst zhruba o dalších 50 % ze současných úrovní.

"Hodně lidí nebere dostatečně na vědomí, že zažíváme druhou největší rally v historii indexu S&P 500. Pokud bude index v průměru každý den přidávat 11 bazických bodů, jako tomu je uplynulých šest let, tak se v roce 2017 vyšplhá na 3 200 bodů. Je to jen otázka výhledu. Snažím se lidem vysvětlit, že nemají dávat na každodenní hrozivé zprávy a mají zůstat zainvestovaní na americkém trhu. Opravdový důvod pro konec rally zkrátka zatím nevidím," uvedl v rozhovoru pro CNBC.

Americké akcie podle něj nemají důvod k výrazným poklesům kvůli problémům v Evropě nebo na čínském akciovém trhu. A vysoké valuace? Birinyi připomněl, že v roce 1991 také skeptici varovali před P/E na úrovni 18, tehdy velice nadprůměrným. A rally trvala dalších devět let.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama