Miliony pro manažery Pegasu Nonwovens

| Jiří Zendulka

Růstový příběh výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens se odráží i ve výrazných odměnách pro management. V rámci opčního "virtuálního" programu na akcie Pegasu se čtyři manažeři firmy tento týden dočkali celkem 83 milionů Kč hrubého.

Participují totiž na vývoji ceny akcií společnosti, která se letos vyšplhala na osmiletá maxima, respektive vyrovnává dosavadní maxima z roku 2007. Tehdy se vyšplhala intradenně až na 848 Kč, letos 29. července dosáhla 837 Kč.

Pegas Nonwovens měla již dříve schválen motivační program pro vedení společnosti, který byl v loňském roce valnou hromadou upraven, respektive rozšířen. Ke konci roku 2014 bylo celkem pro management vydáno přes 587 tisíc virtuálních opcí a warrantů.

Nyní k 24. červenci čtyři členové vedení realizovali celkem téměř 283 tisíc virtuálních opcí, u kterých se bere v potaz aktuální cena akcií Pegasu ve vztahu k dřívější nabývací ceně. Vydělali především na těch opcích, které byly vydány s realizační cenou 473 Kč a u kterých lze hovořit o zhodnocení o 76 %. Druhá várka se vázala k ceně 749,20 Kč.

Firma v pátek 7. srpna manažerům vyplatila finanční rozdíl ve vztahu k ceně 832,70 Kč, tedy ke kurzu akcií Pegasu k 24. červenci. Největší podíl z celkově vyplácené částky připadá na generálního ředitele Františka Řezáče, který získá přes 27 milionů Kč.

Členové představenstva drží také samotné akcie Pegasu Nonwovens v celkovém objemu přes 56 tisíc kusů, jejichž hodnotu lze aktuálně vyčíslit na zhruba 46 milionů Kč.

Letošní červnová valná hromada schválila navýšenou dividendu 1,15 eura na akcii. Naposledy s nárokem na dividendu se bude titul na pražské burze obchodovat ve středu 14. října, následně lze očekávat technickou korekci ceny. Výplata dividendy bude probíhat od 28. října. Již 28. srpna společnost zveřejní hospodářské výsledky za druhý kvartál.

reklama
reklama