Kupujte CRAP: Rada od nejmenšího býka mezi stratégy, který byl "před Trumpem" naopak největší optimista

| redakce

Thomas Lee, zakladatel Fundstrat Global Advisors, byl ještě před pár měsíci mezi stratégy, které sleduje agentura Bloomberg, největším býkem, pokud jde o americké akcie. Nyní je s cílovou úrovní 2 275 bodů indexu S&P 500 naopak největším pesimistou. I tak je ale podle něj co nakupovat.

"Nakupujte CRAP (Computers, Resources, American banks & Phone carriers), tedy sektory výpočetní techniky a základních surovin, americké banky a telefonní operátory. Všechna tato odvětví budou těžit z oživení investic, vyšší inflace a deregulace," napsal Lee svým klientům.

Hlavním motorem případné akciové rally v letošním roce by po několika letech měl být výraznější růst ziskovosti firem, ne extrémně uvolněná měnová politika Fedu. Trhy si mnohé slibují od nové administrativy Donalda Trumpa, který v předvolební kampani sliboval výraznou fiskální podporu americké ekonomiky.

Lee ovšem i přes převažující optimismus (nebo jako správný kontrarián právě kvůli tomuto optimismu) počítá pro první pololetí s minimálně 5% poklesem hlavních amerických akciových benchmarků. Na současných rekordních úrovních k tomu podle něj bude stačit, když očekávaná fiskální opatření "na cestě k realizaci narazí na nerovnosti".

Zdroj: Fundstrat Global Advisors

reklama
reklama