Co nás dnes čeká - přehled hlavních událostí

| redakce

Přehled makroudálostí v Evropě a Americe, které mohou zahýbat kurzem koruny.

CZK/EUR

Přehled dnešních zpráv

10:00 Eurozóna: ukazatel důvěry ve službách a v průmyslu za srpen 10:00 Eurozóna: ukazatel spotřebitelské a ekonomické důvěry za srpen 10:00 Eurozóna: index podnikatelského klimatu za srpen

Předpokládaný kurz eura pro dnešní den

Koruna by se ani dnes neměla podívat na silné hranice z první poloviny týdne. Tedy hranice 25,30 CZK/EUR bude pro korunu pravděpodobně zapovězená.

Faktem ale je, že pod 25,40 CZK/EUR se zřejmě podíváme. Koruně by v dalším posilování pomohlo oslabení dolaru přes 1,4400 USD/EUR. To by jí mohlo otevřít cestu pod 25,30 CZK/EUR. Tento scénář však pro dnešní den nečekáme.

CZK/USD

Přehled dnešních zpráv

14:30 USA: osobní spotřeba za červenec 16:00 USA: index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity za srpen

Předpokládaný kurz dolaru pro dnešní den

Dnešní den se musí obejít bez výrazně důležitých čísel z ekonomiky, a proto čekáme klidnější seanci. Koruna se i pro dnešek udrží pod 18 korunovou úrovní a pravděpodobně se bude obchodovat v pásmu 17,65 – 17,85 CZK/USD.

Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Jedná se telefonní průzkum 500 spotřebitelů o tom, jak vnímají stav nákupních podmínek, podmínek podnikání a osobních financí. Index se skládá ze složky současné situace a složky očekávání budoucího vývoje. Složky jsou v indexu zastoupeny v poměru 40:60, proto velice dobře popisuje očekávání spotřebitelů, které má vliv na jejich celkovou budoucí spotřebu.

Zdroj: Citco FT

reklama
reklama