Vyjímečné Champagne Louis Roederer

| Zlatko Míčka

Investice do vína chutná a potěší i perspektivou svého možného zhodnocení. Představujeme další kousek, který může obohatit vaši vinotéku.

cristal
cristal3

Když se řekne šampaňské, snad každý člověk si vybaví láhev s agrafou, typický zvuk při jejím otevření, dvě úzké skleničky, z jejichž dna prchají k povrchu jemné bublinky, a pak samozřejmě konkrétní slavnostní situaci. Láhev champagne totiž podtrhne sílu okamžiku, přidá mu na důstojnosti, emocích a na důležitosti.

Velcí milovníci těchto vín si jej ovšem dopřávají častěji k nejrůznější gastronomii, ať už k obědovému nebo večernímu menu. Všeobecně se champagne podává jako aperitiv, k ústřicím, k nejrůznějším předkrmům, k mořským plodům, k zeleninovým pokrmům, ale i k lehkým dezertům a sýrům. A co takhle vyzkoušet nejrůznější gastronomické laskominy s jedním z nejlepších šampaňských na světě?

CRISTAL – šampaňské carů

Cristal – jméno, při jehož vyslovení zbystří každý milovník skvělých vín, luxusu a krásy. Není divu, patří totiž mezi tři nejlepší šampaňská na světě! Vyrábí se pouze v nejlepších letech a jeho produkce je redukována na několik desítek tisíc lahví. Poptávka po tomto skvostu hodně převyšuje jeho nabídku.

Již od první poloviny 19. století věděl Louis Roederer jak dobýt velké trhy, jako byla německá knížectví - Holandsko, Švédsko a především pak významný ruský trh. Velký milovník těchto vín car Alexandr II. poslal svého dvorního sommeliéra do Remeše, aby mu přivezl speciální cuvée, tzn. že se podílel spolu se sklepmistrem podniku Roederer na jeho stvoření. Poprvé spatřil Cristal světlo světa roku 1876.

Vznik láhve Cristal

Když se v podniku dozvěděli, že je car rozhořčen tím, že lahve se nijak neodlišují od lahví obyčejných smrtelníků, povolali vlámského mistra sklenáře, jenž byl proslulý výrobou úchvatných nebarvených křišťálových lahví s rovným dnem… Tak se zrodil i název mýtického „cuvée de prestige“ - Cristal v „nejjasnější“ lahvi náležitě ozdobené císařskými znaky.

Za vlády Mikuláše II. se Maison Louis Roederer stal „Oficiálním dodavatelem ruského císařského dvora“, ale říjnová revoluce toto půl století trvající aristokraticko-chuťové souznění ukončila. Na konci dvacátých let 20. století se Cristal vrátil na honosné evropské stoly a později i na ty světové, od té doby je zcela nemožné uspokojit poptávku po tomto skvostu. Jeho sláva je skutečně oslňující.

S Cristalem se nezřídka setkáváme i v aukčních síních, například Cristal 1990 byl 25. října 2008 v newyorské Rockefeller Plaza vydražen za 11.400 $. Rekordní sumu za tento ročník však zaplatil o rok dříve dražitel z Milána, Cristal 1990 si pořídil za 13.000 €.

  • 1
  • 2
reklama
reklama